Blue Anfe,CZ - ragdoll

Základní informace!důležité

Až přijedete domů,nechte otevřenou přepravku a nechte kotě ať si samo vyleze, ať se rozkouká. Sedněte si naproti a kotě sledujte.

 První dny omezte návštěvy-je to pro kotě první dny velmi stresující.

Určitě  přepravku ponechte několik dní k dispozici bude sloužit jako případný úkryt-jinak se v pocitu nebezpečí schová jinam-za skříně atd.(Pokud se schová tak pouze kotě vylákejte na jídlo nebo hračkou ven) Je vhodné pro kotě mít připraven úkryt například v podobě domečku z krabice. Také ukažte kotěti, kde má záchod-posaďte ho do něj, pokud hned vyleze a nic neudělá, taky dobře, ale už ví, kam má jít. Pak kotěti ukažte,  kde má misky s vodou a granulkami-použijte ty ode mě, na které je kotě zvyklé..

Po celý den nonstop k dispozici suché granulky a pitnou vodu.

Granulky občas můžete podávat máčené.(cca 2 malé pol.lžice granulek smíchat s malým množstvím horké vody, počkat až granule nabobtnají a nebude voda pálit)

Masové kapsičky také pro zpestření podávat cca 2x týdně- stačí čtvrt kapsičky.


 Nechte kotě, aby si v klidu prohlédlo a hlavně očichalo nové prostředí. Teď už pořád oslovujte  kotě jeho jménem, aby si na jméno zvyklo. Pokud máte doma malé děti, nedovolte jim, aby v této fázi kotě tahaly a chtěly chovat. Nikdy kotě nehonit! Spící nebudit!Předpokládám, že kotě ode mne nebude mít s adaptací žádné výrazné problémy, mělo by si zvyknout rychle. Pokud máte doma jiná zvířata, služebně starší kočky, dohlédněte na to, aby „vetřelce“ nenapadly. Hlídejte jejich chování vůči kotěti. Kotě se jich zřejmě bát nebude, nemělo by projevovat strach ani z nového prostředí, ale přesto buďte ve střehu
 

Po příchodu do nového domova se může u kotěte objevit průjem, přece jen je to změna a určitý stres. Do tří dnů by se stav měl upravit, pokud ne je vhodné to konzultovat s veterinářem.Vhodné použít pastu PROBICAN k zakoupení u veterináře.


Pokud bydlíte ve vyšším podlaží, zajistěte, aby vám kotě nemohlo vypadnout z okna nebo z balkónu. Chození ven nedoporučuji. Na volno už vůbec ne, maximálně na kšírkách a na vodítku. Ragdoll je neuvěřitelně zvědavý, důvěřivý a zároveň nebojácný, a to by se mu mohlo vymstít. Moje kotě v životě nikdy nic zlého nepoznalo, nemá důvod být ostražité, nebojí se. To je skvělá výbava do života v rodině, v bytě, ale ne na zahradu a na ulici, kde jsou i cizí kočky, jiná zvířata a také bohužel někdy hodně zlí lidé. Nehovoře o tom, že zvenčí si můžete domů přitáhnout nežádoucí „návštěvníky“ ať už v podobě vnějších parazitů, tak i fatálních smrtelných nemocí.
Na cestování používat přepravku-v autě neotvírat!

Chraňte své kotě před možností vypadnutí z okna nebo balkónu-ragdoll se téměř ničeho nebojí a je neskutečně zvědavý a zvídavý. Vše vám prozkoumá, vleze do každé škvíry-mějte to na mysli a uzpůsobte byt tak, aby se kotěti nic nemohlo stát. Pozor na kabely  pod proudem! Pozor na chemikálie! Na otevřené láhve. Nenechávejte na kuchyňské lince nebo stolu nic k jídlu-nenajdete to tam. I když bude dobře vědět, že tam nemá co dělat, stejně si tam vyskočí a zbaští to. Nebo vám to aspoň dobře „uklidí“. Na kočičí fotbálek se skvěle hodí klíče, brýle, mobil, MP3 přehrávač-prostě věci, co jste byli zvyklí doma odkládat na stůl. Radím vám dobře, změňte své zvyky a tyto věci dávejte do vyšších poloh na místa, kam se kotě (kočka) nedostane. Také je jejich neřestí cupování novin a časopisů a okusování hřbetů knih. Musíte být prostě důslední a dokola kotěti vysvětlovat, že tohle dělat nesmí. Také pozor na žaluzie a řetízky

Kotě je zvyklé na normální provoz domácnosti a běžné zvuky-u nás mu nevadil ani vysavač. Je zvyklé na lidi, na to, že se s ním mazlí a muchlujou, je zvyklé na spoustu koček a kočičí dovádění, je zvyklé na velkého psa a společné řádění. Nemělo by mít problém s nikým a ničím. Rádo se mazlí s člověkem, leží na klíně nebo v náručí, tulí se v posteli. Pokud se dostane do blízkosti malých dětí, je třeba dětem vysvětlit, že kotě není hračka a že ho nesmí tahat a ubližovat mu. Malé děti má koťata neznaj 



Kdyby najednou vaše jinak čistotné kotě začalo čůrat mimo WC, zbystřete pozornost. Nestalo se něco neobvyklého, co mu může vadit? To by byl ten lepší případ. Většinou tím ale dává najevo svůj velký zdravotní problém. Nikdy proto kočku čůrající mimo kadibudku netrestejte. Pokud bude vaše kotě málo pít, pořiďte mu kočičí fontánku-kočky milují tekoucí vodu a napijí se jí častěji než vody stojící v misce. Vodu dodáte i jejím přimícháváním ke konzervě či kapsičce. Je velice vhodné mít doma testovací proužky (koupíte v lékárně) a čas od času je v moči smočit-pak vidíte hned, zda je či není problém.

Pokud má vaše kotě volný přístup tam, kde máte WC mísu, dbejte důsledně na to, aby její víko bylo trvale dole - zavřené! Pokud by spadlo kotě nešťastně do vody hlavou, nemuselo by vůbec vylézt a mohl by se utopit. Až vyroste, můžete v ostražitosti polevit. Víko mísy ale stejně pro jistotu zavírejte, aby nemohl pít vodu, která i když se zdá být čistá, je plná choroboplodných baktérií nebezpečných pro vaše zvíře. Dalším nebezpečím pro kotě jsou igelitky a igelity všeho druhu-mohlo by je rozžvýkat a spolknout. Také si ověřte, zda květiny, které doma pěstujete, nejsou pro kočku toxické!

 


Kotě by mělo mít v novém domově 2 - 3 svoje misky-jednu na vodu, jednu na granulky, obě trvale přístupné a jednu na kapsičku, konzervu či masíčko. Misky na mokré jídlo umývejte po každém použití, na granulky stačí před dosypáním, vodu měňte denně a také denně misku myjte.

© 2009 Všechna práva vyhrazena.Ragdoll - Blue Anfe,CZ

Tvorba www stránek zdarmaWebnode